
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | South Pole |
| Type | Hall Effect |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 25 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 20 mT Trip, 3 mT Release |
Stock: 171
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38707
Ext.Price$0.38707
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38707 | $0.38707 |
| 10 | $0.30346 | $3.03460 |
| 25 | $0.27530 | $6.88250 |
| 50 | $0.24976 | $12.48800 |
| 100 | $0.22659 | $22.65900 |
| 300 | $0.21652 | $64.95600 |
| 500 | $0.20690 | $103.45000 |
| 1000 | $0.19487 | $194.87000 |
